MediaController :: media
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\JSON\MediaController::media" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.api" |
| _route | "JSON_API.media" |
| _route_params | [ "media" => "5271" ] |
| _stopwatch_token | "d8ef44" |
| media | "5271" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "image/avif,image/webp,image/apng,image/svg+xml,image/*,*/*;q=0.8" |
| accept-encoding | "Identity" |
| accept-language | "en-US,en;q=0.9,nl;q=0.8" |
| cookie | "_ga_TNG0YN8TRL=deleted; _ga_RCJQJ2ZXZF=GS1.1.1698124524.3.0.1698124524.0.0.0; _ga_6BFE5D5Q0K=GS1.1.1698272795.3.0.1698272795.0.0.0; _hp2_id.3001039959=%7B%22userId%22%3A%221619536939474803%22%2C%22pageviewId%22%3A%223845011478058394%22%2C%22sessionId%22%3A%226367500059677878%22%2C%22identity%22%3A%22uu-2-69584415ce6c684c757abf65b9effdcbe96825bf7029782c35ef41fb9a3b17e6-vvhwb2PxzWbGfzlaTvgMnqWa1QZGm9MN43A3k1EW%22%2C%22trackerVersion%22%3A%224.0%22%2C%22identityField%22%3Anull%2C%22isIdentified%22%3A1%7D; _ga_4F8EXPK7GJ=GS1.1.1701362875.4.0.1701362875.0.0.0; _ga_6RXY2HYZZT=GS1.1.1702156593.2.1.1702156651.0.0.0; _ga_1Z3Z2JY9GY=GS1.1.1705927227.3.1.1705927374.0.0.0; _ga_METMMJXL21=GS1.1.1709742109.1.0.1709742117.0.0.0; _ga_13YSETY1RT=GS1.1.1710637262.2.1.1710637274.0.0.0; _ga_NCWZ0Q8CSF=GS1.2.1710681490.3.0.1710681490.0.0.0; _ga_7F0QY2CKEC=GS1.1.1711689581.5.0.1711689581.0.0.0; _ga_Y9ZS24SRZF=GS1.1.1712520557.2.1.1712520619.0.0.0; _ga_CT15G97QD1=GS1.1.1715976124.2.0.1715976124.0.0.0; _ga_DHQ03BBREZ=GS1.1.1715976183.1.1.1715976305.0.0.0; _hjSessionUser_1394264=eyJpZCI6ImY4ZTdjODRmLTI5NzktNWNkNy1iNmQ5LWI5MTA5ZTU2ZjAwOCIsImNyZWF0ZWQiOjE3MTU5NzYxODQyNjgsImV4aXN0aW5nIjp0cnVlfQ==; _ga_16R97BND6W=GS1.1.1716133908.3.0.1716133915.0.0.0; _ga_BXNPZB7C2Z=GS1.1.1716133908.2.0.1716133915.0.0.0; _ga_J9VCC52Y8W=GS1.1.1716133916.4.1.1716134091.0.0.0; _ga_TQYYF9FHCV=GS1.1.1716571691.2.0.1716571691.0.0.0; _ga_G8MG0N8TL8=GS1.2.1717007453.48.1.1717007458.0.0.0; _ga=GA1.1.793110472.1686069623; _ga_4M4ZLHJGG8=GS1.1.1721099092.1.1.1721099110.0.0.0; _ga_BJKG2L33XR=GS1.1.1723590425.1.1.1723591900.0.0.0; _ga_2LDH0XR0P9=GS1.1.1724806771.2.1.1724806836.0.0.0; _ga_8ZY40K16RY=GS1.1.1728002715.2.0.1728002715.0.0.0; _ga_75Y52475LE=GS1.1.1729701297.56.0.1729701298.0.0.0; _ga_CXZ0PCHPJF=GS1.1.1729701299.56.1.1729701337.0.0.0" |
| host | "smaapi.app.ku.edu" |
| referer | "https://spencerartapps.ku.edu/" |
| sec-ch-ua | ""Chromium";v="130", "Google Chrome";v="130", "Not?A_Brand";v="99"" |
| sec-ch-ua-mobile | "?1" |
| sec-ch-ua-platform | ""Android"" |
| sec-fetch-dest | "image" |
| sec-fetch-mode | "no-cors" |
| sec-fetch-site | "same-site" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Linux; Android 10; K) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/130.0.0.0 Mobile Safari/537.36" |
| x-php-ob-level | "0" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "image/jpeg" |
| date | "Wed, 23 Oct 2024 16:35:36 GMT" |
| x-debug-token | "aefce6" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| _ga | "GA1.1.793110472.1686069623" |
| _ga_13YSETY1RT | "GS1.1.1710637262.2.1.1710637274.0.0.0" |
| _ga_16R97BND6W | "GS1.1.1716133908.3.0.1716133915.0.0.0" |
| _ga_1Z3Z2JY9GY | "GS1.1.1705927227.3.1.1705927374.0.0.0" |
| _ga_2LDH0XR0P9 | "GS1.1.1724806771.2.1.1724806836.0.0.0" |
| _ga_4F8EXPK7GJ | "GS1.1.1701362875.4.0.1701362875.0.0.0" |
| _ga_4M4ZLHJGG8 | "GS1.1.1721099092.1.1.1721099110.0.0.0" |
| _ga_6BFE5D5Q0K | "GS1.1.1698272795.3.0.1698272795.0.0.0" |
| _ga_6RXY2HYZZT | "GS1.1.1702156593.2.1.1702156651.0.0.0" |
| _ga_75Y52475LE | "GS1.1.1729701297.56.0.1729701298.0.0.0" |
| _ga_7F0QY2CKEC | "GS1.1.1711689581.5.0.1711689581.0.0.0" |
| _ga_8ZY40K16RY | "GS1.1.1728002715.2.0.1728002715.0.0.0" |
| _ga_BJKG2L33XR | "GS1.1.1723590425.1.1.1723591900.0.0.0" |
| _ga_BXNPZB7C2Z | "GS1.1.1716133908.2.0.1716133915.0.0.0" |
| _ga_CT15G97QD1 | "GS1.1.1715976124.2.0.1715976124.0.0.0" |
| _ga_CXZ0PCHPJF | "GS1.1.1729701299.56.1.1729701337.0.0.0" |
| _ga_DHQ03BBREZ | "GS1.1.1715976183.1.1.1715976305.0.0.0" |
| _ga_G8MG0N8TL8 | "GS1.2.1717007453.48.1.1717007458.0.0.0" |
| _ga_J9VCC52Y8W | "GS1.1.1716133916.4.1.1716134091.0.0.0" |
| _ga_METMMJXL21 | "GS1.1.1709742109.1.0.1709742117.0.0.0" |
| _ga_NCWZ0Q8CSF | "GS1.2.1710681490.3.0.1710681490.0.0.0" |
| _ga_RCJQJ2ZXZF | "GS1.1.1698124524.3.0.1698124524.0.0.0" |
| _ga_TNG0YN8TRL | "deleted" |
| _ga_TQYYF9FHCV | "GS1.1.1716571691.2.0.1716571691.0.0.0" |
| _ga_Y9ZS24SRZF | "GS1.1.1712520557.2.1.1712520619.0.0.0" |
| _hjSessionUser_1394264 | "eyJpZCI6ImY4ZTdjODRmLTI5NzktNWNkNy1iNmQ5LWI5MTA5ZTU2ZjAwOCIsImNyZWF0ZWQiOjE3MTU5NzYxODQyNjgsImV4aXN0aW5nIjp0cnVlfQ==" |
| _hp2_id_3001039959 | "{"userId":"1619536939474803","pageviewId":"3845011478058394","sessionId":"6367500059677878","identity":"uu-2-69584415ce6c684c757abf65b9effdcbe96825bf7029782c35ef41fb9a3b17e6-vvhwb2PxzWbGfzlaTvgMnqWa1QZGm9MN43A3k1EW","trackerVersion":"4.0","identityField":null,"isIdentified":1}" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
0
Usages
Stateless check enabled
Session not used.
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| ADMIN_USERS | "ldsnerd,chrise,jbouck,kummerow,ryltar" |
| APP_ADMIN_GROUPS | "web-al-it-team" |
| APP_CAS_SERVER | "login.ku.edu" |
| APP_ENV | "dev" |
| APP_LOGIN_CAS | "app_cas" |
| APP_LOGIN_ENTRYPOINT | "app_cas" |
| APP_LOGIN_FORM | "" |
| APP_SECRET | "0234jf823nlc823l4k23j4bklsdjfy23hlkjshdfh9" |
| CORS_ALLOW_ORIGIN | "^https?://(localhost|127\.0\.0\.1)(:[0-9]+)?$" |
| DATABASE_URL | "mysql://smaapi_cat:V52^FKjT3(~4@itprdcpansecdb01.cc.ku.edu:3306/smaapi_db?serverVersion=5.7" |
| MAILER_DSN | "smtp://mail:25" |
| MP_DB_PASS | "!N3v3rL3arn3dT0R3ad" |
| MP_DB_PORT | "1433" |
| MP_DB_SCHEMA | "mp_lawrence_spencer_50" |
| MP_DB_URL | "itprdsqldb02.home.ku.edu" |
| MP_DB_USER | "sa_sql_mplus_ro" |
| ROLES | "ROLE_USER,ROLE_ADMIN" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/home/smaapi/public_html" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/smaapi/public_html" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HOME | "/home/smaapi" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "image/avif,image/webp,image/apng,image/svg+xml,image/*,*/*;q=0.8" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "Identity" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "en-US,en;q=0.9,nl;q=0.8" |
| HTTP_COOKIE | "_ga_TNG0YN8TRL=deleted; _ga_RCJQJ2ZXZF=GS1.1.1698124524.3.0.1698124524.0.0.0; _ga_6BFE5D5Q0K=GS1.1.1698272795.3.0.1698272795.0.0.0; _hp2_id.3001039959=%7B%22userId%22%3A%221619536939474803%22%2C%22pageviewId%22%3A%223845011478058394%22%2C%22sessionId%22%3A%226367500059677878%22%2C%22identity%22%3A%22uu-2-69584415ce6c684c757abf65b9effdcbe96825bf7029782c35ef41fb9a3b17e6-vvhwb2PxzWbGfzlaTvgMnqWa1QZGm9MN43A3k1EW%22%2C%22trackerVersion%22%3A%224.0%22%2C%22identityField%22%3Anull%2C%22isIdentified%22%3A1%7D; _ga_4F8EXPK7GJ=GS1.1.1701362875.4.0.1701362875.0.0.0; _ga_6RXY2HYZZT=GS1.1.1702156593.2.1.1702156651.0.0.0; _ga_1Z3Z2JY9GY=GS1.1.1705927227.3.1.1705927374.0.0.0; _ga_METMMJXL21=GS1.1.1709742109.1.0.1709742117.0.0.0; _ga_13YSETY1RT=GS1.1.1710637262.2.1.1710637274.0.0.0; _ga_NCWZ0Q8CSF=GS1.2.1710681490.3.0.1710681490.0.0.0; _ga_7F0QY2CKEC=GS1.1.1711689581.5.0.1711689581.0.0.0; _ga_Y9ZS24SRZF=GS1.1.1712520557.2.1.1712520619.0.0.0; _ga_CT15G97QD1=GS1.1.1715976124.2.0.1715976124.0.0.0; _ga_DHQ03BBREZ=GS1.1.1715976183.1.1.1715976305.0.0.0; _hjSessionUser_1394264=eyJpZCI6ImY4ZTdjODRmLTI5NzktNWNkNy1iNmQ5LWI5MTA5ZTU2ZjAwOCIsImNyZWF0ZWQiOjE3MTU5NzYxODQyNjgsImV4aXN0aW5nIjp0cnVlfQ==; _ga_16R97BND6W=GS1.1.1716133908.3.0.1716133915.0.0.0; _ga_BXNPZB7C2Z=GS1.1.1716133908.2.0.1716133915.0.0.0; _ga_J9VCC52Y8W=GS1.1.1716133916.4.1.1716134091.0.0.0; _ga_TQYYF9FHCV=GS1.1.1716571691.2.0.1716571691.0.0.0; _ga_G8MG0N8TL8=GS1.2.1717007453.48.1.1717007458.0.0.0; _ga=GA1.1.793110472.1686069623; _ga_4M4ZLHJGG8=GS1.1.1721099092.1.1.1721099110.0.0.0; _ga_BJKG2L33XR=GS1.1.1723590425.1.1.1723591900.0.0.0; _ga_2LDH0XR0P9=GS1.1.1724806771.2.1.1724806836.0.0.0; _ga_8ZY40K16RY=GS1.1.1728002715.2.0.1728002715.0.0.0; _ga_75Y52475LE=GS1.1.1729701297.56.0.1729701298.0.0.0; _ga_CXZ0PCHPJF=GS1.1.1729701299.56.1.1729701337.0.0.0" |
| HTTP_HOST | "smaapi.app.ku.edu" |
| HTTP_REFERER | "https://spencerartapps.ku.edu/" |
| HTTP_SEC_CH_UA | ""Chromium";v="130", "Google Chrome";v="130", "Not?A_Brand";v="99"" |
| HTTP_SEC_CH_UA_MOBILE | "?1" |
| HTTP_SEC_CH_UA_PLATFORM | ""Android"" |
| HTTP_SEC_FETCH_DEST | "image" |
| HTTP_SEC_FETCH_MODE | "no-cors" |
| HTTP_SEC_FETCH_SITE | "same-site" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Linux; Android 10; K) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/130.0.0.0 Mobile Safari/537.36" |
| PATH | "/usr/local/jdk/bin:/usr/kerberos/sbin:/usr/kerberos/bin:/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/usr/X11R6/bin:/usr/local/bin:/usr/X11R6/bin:/root/bin:/opt/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_UNIQUE_ID | "Zxkl1yAHe4C4eq5CRhoEowAAAMY" |
| REDIRECT_URL | "/api/media/5271" |
| REMOTE_ADDR | "172.59.227.231" |
| REMOTE_PORT | "42157" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1729701335 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1729701335.9599 |
| REQUEST_URI | "/api/media/5271" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/smaapi/public_html/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "129.237.33.4" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@smaapi.app.ku.edu" |
| SERVER_NAME | "smaapi.app.ku.edu" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,MAILER_DSN,DATABASE_URL,MP_DB_URL,MP_DB_PORT,MP_DB_USER,MP_DB_PASS,MP_DB_SCHEMA,APP_ADMIN_GROUPS,APP_CAS_SERVER,APP_LOGIN_CAS,APP_LOGIN_FORM,APP_LOGIN_ENTRYPOINT,CORS_ALLOW_ORIGIN,ADMIN_USERS,ROLES" |
| UNIQUE_ID | "Zxkl1yAHe4C4eq5CRhoEowAAAMY" |
| USER | "smaapi" |
| argc | 0 |
| argv | [] |
| proxy-nokeepalive | "1" |