MediaController :: media
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\JSON\MediaController::media" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.api" |
| _route | "JSON_API.media" |
| _route_params | [ "media" => "159183" ] |
| _stopwatch_token | "6cb00c" |
| media | "159183" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "image/avif,image/webp,*/*" |
| accept-encoding | "Identity" |
| accept-language | "en-US,en;q=0.5" |
| cookie | "_ga_G8G9M30EYH=GS1.1.1693364840.1.0.1693364840.0.0.0; _ga=GA1.1.1507509512.1693364840; _ga_Y9ZS24SRZF=GS1.1.1699655152.2.1.1699655164.0.0.0; _ga_5QX6TE3DSK=GS1.1.1705432278.15.1.1705432419.0.0.0; _ga_1BQ48ZC2QZ=GS1.1.1696018004.2.0.1696018009.0.0.0; _ga_16R97BND6W=GS1.1.1696018010.2.0.1696018017.0.0.0; _ga_BXNPZB7C2Z=GS1.1.1696018010.2.0.1696018017.0.0.0; _ga_J9VCC52Y8W=GS1.1.1696018018.2.1.1696018052.0.0.0; _ga_Y2QQ12G7BV=GS1.1.1701454395.3.1.1701455442.0.0.0; _ga_MY1S4RZERN=GS1.1.1696441421.1.1.1696442338.0.0.0; _ga_T6WH60J11X=GS1.1.1696442312.1.1.1696442334.0.0.0; _ga_VZKHHBS1TT=GS1.1.1700846897.3.1.1700847353.0.0.0; _ga_H314BGLEPZ=GS1.1.1697049888.1.1.1697049909.0.0.0; _ga_SL7BSR5QGM=GS1.1.1701455442.4.0.1701455442.0.0.0; _ga_2GCCC3FS49=GS1.1.1700845669.1.1.1700845992.0.0.0; _ga_TBQJ0Y5W68=GS1.1.1701269493.1.1.1701269517.0.0.0; _ga_YFQHDJKRCX=GS1.1.1701386277.1.1.1701386503.0.0.0; __gsas=ID=3b3b0dc1d4b1ce0d:T=1701452504:RT=1701452504:S=ALNI_MavQLxdLs4Dah4nPcWa2UbGygt3Fw; _ga_0X0JW8DT0Z=GS1.1.1701452520.1.1.1701452589.0.0.0; _ga_5GZSP4BVQV=GS1.1.1701958703.1.0.1701958703.0.0.0; _ga_K70BJLBD83=GS1.1.1704561212.1.1.1704561226.0.0.0; _gid=GA1.2.132712874.1705350783; _ga_75Y52475LE=GS1.1.1705432497.1.1.1705432515.0.0.0; _ga_CXZ0PCHPJF=GS1.1.1705432516.1.0.1705432516.0.0.0" |
| host | "smaapi.app.ku.edu" |
| referer | "https://spencerartapps.ku.edu/" |
| sec-fetch-dest | "image" |
| sec-fetch-mode | "no-cors" |
| sec-fetch-site | "same-site" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:121.0) Gecko/20100101 Firefox/121.0" |
| x-https | "1" |
| x-php-ob-level | "0" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "image/jpeg" |
| date | "Tue, 16 Jan 2024 19:15:17 GMT" |
| x-debug-token | "29ae46" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| __gsas | "ID=3b3b0dc1d4b1ce0d:T=1701452504:RT=1701452504:S=ALNI_MavQLxdLs4Dah4nPcWa2UbGygt3Fw" |
| _ga | "GA1.1.1507509512.1693364840" |
| _ga_0X0JW8DT0Z | "GS1.1.1701452520.1.1.1701452589.0.0.0" |
| _ga_16R97BND6W | "GS1.1.1696018010.2.0.1696018017.0.0.0" |
| _ga_1BQ48ZC2QZ | "GS1.1.1696018004.2.0.1696018009.0.0.0" |
| _ga_2GCCC3FS49 | "GS1.1.1700845669.1.1.1700845992.0.0.0" |
| _ga_5GZSP4BVQV | "GS1.1.1701958703.1.0.1701958703.0.0.0" |
| _ga_5QX6TE3DSK | "GS1.1.1705432278.15.1.1705432419.0.0.0" |
| _ga_75Y52475LE | "GS1.1.1705432497.1.1.1705432515.0.0.0" |
| _ga_BXNPZB7C2Z | "GS1.1.1696018010.2.0.1696018017.0.0.0" |
| _ga_CXZ0PCHPJF | "GS1.1.1705432516.1.0.1705432516.0.0.0" |
| _ga_G8G9M30EYH | "GS1.1.1693364840.1.0.1693364840.0.0.0" |
| _ga_H314BGLEPZ | "GS1.1.1697049888.1.1.1697049909.0.0.0" |
| _ga_J9VCC52Y8W | "GS1.1.1696018018.2.1.1696018052.0.0.0" |
| _ga_K70BJLBD83 | "GS1.1.1704561212.1.1.1704561226.0.0.0" |
| _ga_MY1S4RZERN | "GS1.1.1696441421.1.1.1696442338.0.0.0" |
| _ga_SL7BSR5QGM | "GS1.1.1701455442.4.0.1701455442.0.0.0" |
| _ga_T6WH60J11X | "GS1.1.1696442312.1.1.1696442334.0.0.0" |
| _ga_TBQJ0Y5W68 | "GS1.1.1701269493.1.1.1701269517.0.0.0" |
| _ga_VZKHHBS1TT | "GS1.1.1700846897.3.1.1700847353.0.0.0" |
| _ga_Y2QQ12G7BV | "GS1.1.1701454395.3.1.1701455442.0.0.0" |
| _ga_Y9ZS24SRZF | "GS1.1.1699655152.2.1.1699655164.0.0.0" |
| _ga_YFQHDJKRCX | "GS1.1.1701386277.1.1.1701386503.0.0.0" |
| _gid | "GA1.2.132712874.1705350783" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
0
Usages
Stateless check enabled
Session not used.
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| ADMIN_USERS | "ldsnerd,chrise,jbouck,kummerow,ryltar" |
| APP_ADMIN_GROUPS | "web-al-it-team" |
| APP_CAS_SERVER | "login.ku.edu" |
| APP_ENV | "dev" |
| APP_LOGIN_CAS | "app_cas" |
| APP_LOGIN_ENTRYPOINT | "app_cas" |
| APP_LOGIN_FORM | "" |
| APP_SECRET | "0234jf823nlc823l4k23j4bklsdjfy23hlkjshdfh9" |
| CORS_ALLOW_ORIGIN | "^https?://(localhost|127\.0\.0\.1)(:[0-9]+)?$" |
| DATABASE_URL | "mysql://smaapi_cat:8]XiR]0dI,dG@itprdcpansecdb01.cc.ku.edu:3306/smaapi_db?serverVersion=5.7" |
| MAILER_DSN | "smtp://mail:25" |
| MP_DB_PASS | "!N3v3rL3arn3dT0R3ad" |
| MP_DB_PORT | "1433" |
| MP_DB_SCHEMA | "mp_lawrence_spencer_50" |
| MP_DB_URL | "itprdsqldb02.home.ku.edu" |
| MP_DB_USER | "sa_sql_mplus_ro" |
| ROLES | "ROLE_USER,ROLE_ADMIN" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/home/smaapi/public_html" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/smaapi/public_html" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HOME | "/home/smaapi" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "image/avif,image/webp,*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "Identity" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "en-US,en;q=0.5" |
| HTTP_COOKIE | "_ga_G8G9M30EYH=GS1.1.1693364840.1.0.1693364840.0.0.0; _ga=GA1.1.1507509512.1693364840; _ga_Y9ZS24SRZF=GS1.1.1699655152.2.1.1699655164.0.0.0; _ga_5QX6TE3DSK=GS1.1.1705432278.15.1.1705432419.0.0.0; _ga_1BQ48ZC2QZ=GS1.1.1696018004.2.0.1696018009.0.0.0; _ga_16R97BND6W=GS1.1.1696018010.2.0.1696018017.0.0.0; _ga_BXNPZB7C2Z=GS1.1.1696018010.2.0.1696018017.0.0.0; _ga_J9VCC52Y8W=GS1.1.1696018018.2.1.1696018052.0.0.0; _ga_Y2QQ12G7BV=GS1.1.1701454395.3.1.1701455442.0.0.0; _ga_MY1S4RZERN=GS1.1.1696441421.1.1.1696442338.0.0.0; _ga_T6WH60J11X=GS1.1.1696442312.1.1.1696442334.0.0.0; _ga_VZKHHBS1TT=GS1.1.1700846897.3.1.1700847353.0.0.0; _ga_H314BGLEPZ=GS1.1.1697049888.1.1.1697049909.0.0.0; _ga_SL7BSR5QGM=GS1.1.1701455442.4.0.1701455442.0.0.0; _ga_2GCCC3FS49=GS1.1.1700845669.1.1.1700845992.0.0.0; _ga_TBQJ0Y5W68=GS1.1.1701269493.1.1.1701269517.0.0.0; _ga_YFQHDJKRCX=GS1.1.1701386277.1.1.1701386503.0.0.0; __gsas=ID=3b3b0dc1d4b1ce0d:T=1701452504:RT=1701452504:S=ALNI_MavQLxdLs4Dah4nPcWa2UbGygt3Fw; _ga_0X0JW8DT0Z=GS1.1.1701452520.1.1.1701452589.0.0.0; _ga_5GZSP4BVQV=GS1.1.1701958703.1.0.1701958703.0.0.0; _ga_K70BJLBD83=GS1.1.1704561212.1.1.1704561226.0.0.0; _gid=GA1.2.132712874.1705350783; _ga_75Y52475LE=GS1.1.1705432497.1.1.1705432515.0.0.0; _ga_CXZ0PCHPJF=GS1.1.1705432516.1.0.1705432516.0.0.0" |
| HTTP_HOST | "smaapi.app.ku.edu" |
| HTTP_REFERER | "https://spencerartapps.ku.edu/" |
| HTTP_SEC_FETCH_DEST | "image" |
| HTTP_SEC_FETCH_MODE | "no-cors" |
| HTTP_SEC_FETCH_SITE | "same-site" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:121.0) Gecko/20100101 Firefox/121.0" |
| HTTP_X_HTTPS | "1" |
| PATH | "/usr/local/jdk/bin:/usr/kerberos/sbin:/usr/kerberos/bin:/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/usr/X11R6/bin:/usr/local/bin:/usr/X11R6/bin:/root/bin:/opt/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_SCRIPT_URI | "https://smaapi.app.ku.edu/api/media/159183" |
| REDIRECT_SCRIPT_URL | "/api/media/159183" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_UNIQUE_ID | "ZabVxdfYq2ta0r_yxJN22wAAAAk" |
| REDIRECT_URL | "/api/media/159183" |
| REMOTE_ADDR | "174.213.212.25" |
| REMOTE_PORT | "52291" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1705432517 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1705432517.2473 |
| REQUEST_URI | "/api/media/159183" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/smaapi/public_html/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SCRIPT_URI | "https://smaapi.app.ku.edu/api/media/159183" |
| SCRIPT_URL | "/api/media/159183" |
| SERVER_ADDR | "129.237.33.4" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@smaapi.app.ku.edu" |
| SERVER_NAME | "smaapi.app.ku.edu" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,MAILER_DSN,DATABASE_URL,MP_DB_URL,MP_DB_PORT,MP_DB_USER,MP_DB_PASS,MP_DB_SCHEMA,APP_ADMIN_GROUPS,APP_CAS_SERVER,APP_LOGIN_CAS,APP_LOGIN_FORM,APP_LOGIN_ENTRYPOINT,CORS_ALLOW_ORIGIN,ADMIN_USERS,ROLES" |
| UNIQUE_ID | "ZabVxdfYq2ta0r_yxJN22wAAAAk" |
| USER | "smaapi" |
| argc | 0 |
| argv | [] |
| proxy-nokeepalive | "1" |