MediaController :: media
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\JSON\MediaController::media" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.api" |
| _route | "JSON_API.media" |
| _route_params | [ "media" => "165289" ] |
| _stopwatch_token | "f2bfd3" |
| media | "165289" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "image/avif,image/webp,image/apng,image/svg+xml,image/*,*/*;q=0.8" |
| accept-encoding | "Identity" |
| accept-language | "en-US,en;q=0.9" |
| cookie | "_gid=GA1.2.231169388.1707777668; _ga_ZY6BWKSX38=GS1.2.1707777668.1.1.1707777672.56.0.0; affiliation=faculty; fpestid=p6-uzCHMJXiNfj_v634NMaEhMTTtMyXq0ujRqng_afSahyZScJzFxq3sELnNYqlfOtsuEg; _ga_XGSYBV53Q0=GS1.1.1707778118.1.1.1707778315.0.0.0; _ga_16R97BND6W=GS1.1.1707792813.3.0.1707792878.0.0.0; _ga_BXNPZB7C2Z=GS1.1.1707792814.3.0.1707792878.0.0.0; _ga_G8MG0N8TL8=GS1.2.1707793003.2.0.1707793003.0.0.0; _ga=GA1.1.1462559782.1707777660; _ga_75Y52475LE=GS1.1.1707792823.1.1.1707795013.0.0.0; _ga_CXZ0PCHPJF=GS1.1.1707792958.1.1.1707795013.0.0.0" |
| host | "smaapi.app.ku.edu" |
| referer | "https://spencerartapps.ku.edu/" |
| sec-ch-ua | ""Not A(Brand";v="99", "Google Chrome";v="121", "Chromium";v="121"" |
| sec-ch-ua-mobile | "?0" |
| sec-ch-ua-platform | ""Windows"" |
| sec-fetch-dest | "image" |
| sec-fetch-mode | "no-cors" |
| sec-fetch-site | "same-site" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/121.0.0.0 Safari/537.36" |
| x-https | "1" |
| x-php-ob-level | "0" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "image/jpeg" |
| date | "Tue, 13 Feb 2024 03:30:14 GMT" |
| x-debug-token | "d1db8a" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| _ga | "GA1.1.1462559782.1707777660" |
| _ga_16R97BND6W | "GS1.1.1707792813.3.0.1707792878.0.0.0" |
| _ga_75Y52475LE | "GS1.1.1707792823.1.1.1707795013.0.0.0" |
| _ga_BXNPZB7C2Z | "GS1.1.1707792814.3.0.1707792878.0.0.0" |
| _ga_CXZ0PCHPJF | "GS1.1.1707792958.1.1.1707795013.0.0.0" |
| _ga_G8MG0N8TL8 | "GS1.2.1707793003.2.0.1707793003.0.0.0" |
| _ga_XGSYBV53Q0 | "GS1.1.1707778118.1.1.1707778315.0.0.0" |
| _ga_ZY6BWKSX38 | "GS1.2.1707777668.1.1.1707777672.56.0.0" |
| _gid | "GA1.2.231169388.1707777668" |
| affiliation | "faculty" |
| fpestid | "p6-uzCHMJXiNfj_v634NMaEhMTTtMyXq0ujRqng_afSahyZScJzFxq3sELnNYqlfOtsuEg" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
0
Usages
Stateless check enabled
Session not used.
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| ADMIN_USERS | "ldsnerd,chrise,jbouck,kummerow,ryltar" |
| APP_ADMIN_GROUPS | "web-al-it-team" |
| APP_CAS_SERVER | "login.ku.edu" |
| APP_ENV | "dev" |
| APP_LOGIN_CAS | "app_cas" |
| APP_LOGIN_ENTRYPOINT | "app_cas" |
| APP_LOGIN_FORM | "" |
| APP_SECRET | "0234jf823nlc823l4k23j4bklsdjfy23hlkjshdfh9" |
| CORS_ALLOW_ORIGIN | "^https?://(localhost|127\.0\.0\.1)(:[0-9]+)?$" |
| DATABASE_URL | "mysql://smaapi_cat:8]XiR]0dI,dG@itprdcpansecdb01.cc.ku.edu:3306/smaapi_db?serverVersion=5.7" |
| MAILER_DSN | "smtp://mail:25" |
| MP_DB_PASS | "!N3v3rL3arn3dT0R3ad" |
| MP_DB_PORT | "1433" |
| MP_DB_SCHEMA | "mp_lawrence_spencer_50" |
| MP_DB_URL | "itprdsqldb02.home.ku.edu" |
| MP_DB_USER | "sa_sql_mplus_ro" |
| ROLES | "ROLE_USER,ROLE_ADMIN" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/home/smaapi/public_html" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/smaapi/public_html" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HOME | "/home/smaapi" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "image/avif,image/webp,image/apng,image/svg+xml,image/*,*/*;q=0.8" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "Identity" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "en-US,en;q=0.9" |
| HTTP_COOKIE | "_gid=GA1.2.231169388.1707777668; _ga_ZY6BWKSX38=GS1.2.1707777668.1.1.1707777672.56.0.0; affiliation=faculty; fpestid=p6-uzCHMJXiNfj_v634NMaEhMTTtMyXq0ujRqng_afSahyZScJzFxq3sELnNYqlfOtsuEg; _ga_XGSYBV53Q0=GS1.1.1707778118.1.1.1707778315.0.0.0; _ga_16R97BND6W=GS1.1.1707792813.3.0.1707792878.0.0.0; _ga_BXNPZB7C2Z=GS1.1.1707792814.3.0.1707792878.0.0.0; _ga_G8MG0N8TL8=GS1.2.1707793003.2.0.1707793003.0.0.0; _ga=GA1.1.1462559782.1707777660; _ga_75Y52475LE=GS1.1.1707792823.1.1.1707795013.0.0.0; _ga_CXZ0PCHPJF=GS1.1.1707792958.1.1.1707795013.0.0.0" |
| HTTP_HOST | "smaapi.app.ku.edu" |
| HTTP_REFERER | "https://spencerartapps.ku.edu/" |
| HTTP_SEC_CH_UA | ""Not A(Brand";v="99", "Google Chrome";v="121", "Chromium";v="121"" |
| HTTP_SEC_CH_UA_MOBILE | "?0" |
| HTTP_SEC_CH_UA_PLATFORM | ""Windows"" |
| HTTP_SEC_FETCH_DEST | "image" |
| HTTP_SEC_FETCH_MODE | "no-cors" |
| HTTP_SEC_FETCH_SITE | "same-site" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/121.0.0.0 Safari/537.36" |
| HTTP_X_HTTPS | "1" |
| PATH | "/usr/local/jdk/bin:/usr/kerberos/sbin:/usr/kerberos/bin:/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/usr/X11R6/bin:/usr/local/bin:/usr/X11R6/bin:/root/bin:/opt/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_SCRIPT_URI | "https://smaapi.app.ku.edu/api/media/165289" |
| REDIRECT_SCRIPT_URL | "/api/media/165289" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_UNIQUE_ID | "ZcriRlNPvzy4TudzVpdh_gAAAII" |
| REDIRECT_URL | "/api/media/165289" |
| REMOTE_ADDR | "66.45.136.155" |
| REMOTE_PORT | "5676" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1707795014 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1707795014.3915 |
| REQUEST_URI | "/api/media/165289" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/smaapi/public_html/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SCRIPT_URI | "https://smaapi.app.ku.edu/api/media/165289" |
| SCRIPT_URL | "/api/media/165289" |
| SERVER_ADDR | "129.237.33.4" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@smaapi.app.ku.edu" |
| SERVER_NAME | "smaapi.app.ku.edu" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,MAILER_DSN,DATABASE_URL,MP_DB_URL,MP_DB_PORT,MP_DB_USER,MP_DB_PASS,MP_DB_SCHEMA,APP_ADMIN_GROUPS,APP_CAS_SERVER,APP_LOGIN_CAS,APP_LOGIN_FORM,APP_LOGIN_ENTRYPOINT,CORS_ALLOW_ORIGIN,ADMIN_USERS,ROLES" |
| UNIQUE_ID | "ZcriRlNPvzy4TudzVpdh_gAAAII" |
| USER | "smaapi" |
| argc | 0 |
| argv | [] |
| proxy-nokeepalive | "1" |