MediaController :: media
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\JSON\MediaController::media" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.api" |
| _route | "JSON_API.media" |
| _route_params | [ "media" => "92921" ] |
| _stopwatch_token | "508e59" |
| media | "92921" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "image/avif,image/webp,image/apng,image/svg+xml,image/*,*/*;q=0.8" |
| accept-encoding | "Identity" |
| accept-language | "en-US,en;q=0.9" |
| cookie | "_ga_E33HWWC5F7=GS1.1.1744211642.1.1.1744211703.0.0.0; _ga_T6WH60J11X=GS2.1.s1748964915$o1$g1$t1748964945$j30$l0$h0; _ga_TRJFHZDMNY=GS2.1.s1748964967$o1$g0$t1748964969$j58$l0$h0; _scid=1nqCZbK85xRqZlfx-ZFpgNOPTuT1We4q; _tt_enable_cookie=1; _ttp=01JWV6ZDCA88FHQ94P97D00JQT_.tt.1; _sctr=1%7C1748926800000; _scid_r=4fqCZbK85xRqZlfx-ZFpgNOPTuT1We4qtIl2wQ; ttcsid=1748964980121::KUA4oxjhdTCnjmpEY4Lj.1.1748965037320; ttcsid_CV0BDQJC77UD96SGIH80=1748964980118::EqD6wF3VyNwDd7o6ekgU.1.1748965037564; ttcsid_CRTF33BC77UF26CU3IO0=1748964980123::j9XRdNsfyPL_Bv-8z1ep.1.1748965037565; _ga_DRCWZE6P8E=GS2.1.s1748964979$o1$g1$t1748965045$j58$l0$h0; _ga_DEN29FVFJC=GS2.1.s1748964979$o1$g1$t1748965045$j58$l0$h0; _ga_WRV8W540H8=GS2.1.s1748964979$o1$g1$t1748965045$j58$l0$h0; _ga_BN1ZNEYDBH=GS2.1.s1759955930$o1$g0$t1759955935$j55$l0$h0; _ga_75Y52475LE=GS2.1.s1766427380$o9$g1$t1766427407$j33$l0$h0; _ga_0X0JW8DT0Z=GS2.1.s1771274660$o1$g0$t1771274670$j50$l0$h0; _ga=GA1.1.1087898843.1602190716; PS_DEVICEFEATURES=width:1536 height:864 pixelratio:1.25 touch:0 geolocation:1 websockets:1 webworkers:1 datepicker:1 dtpicker:1 timepicker:1 dnd:1 sessionstorage:1 localstorage:1 history:1 canvas:1 svg:1 postmessage:1 hc:0 maf:0; _ga_W57RL92RZB=GS2.1.s1771274671$o1$g1$t1771274780$j60$l0$h0; _ga_QTT7CQ117R=GS2.1.s1774473308$o1$g1$t1774473322$j46$l0$h0; _ga_CXZ0PCHPJF=GS2.1.s1775237475$o1$g1$t1775237478$j57$l0$h0" |
| host | "smaapi.app.ku.edu" |
| priority | "i" |
| referer | "https://spencerartapps.ku.edu/" |
| sec-ch-ua | ""Chromium";v="146", "Not-A.Brand";v="24", "Microsoft Edge";v="146"" |
| sec-ch-ua-mobile | "?0" |
| sec-ch-ua-platform | ""Windows"" |
| sec-fetch-dest | "image" |
| sec-fetch-mode | "no-cors" |
| sec-fetch-site | "same-site" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/146.0.0.0 Safari/537.36 Edg/146.0.0.0" |
| x-php-ob-level | "0" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "image/jpeg" |
| date | "Fri, 03 Apr 2026 17:31:19 GMT" |
| x-debug-token | "fcbbdd" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| PS_DEVICEFEATURES | "width:1536 height:864 pixelratio:1.25 touch:0 geolocation:1 websockets:1 webworkers:1 datepicker:1 dtpicker:1 timepicker:1 dnd:1 sessionstorage:1 localstorage:1 history:1 canvas:1 svg:1 postmessage:1 hc:0 maf:0" |
| _ga | "GA1.1.1087898843.1602190716" |
| _ga_0X0JW8DT0Z | "GS2.1.s1771274660$o1$g0$t1771274670$j50$l0$h0" |
| _ga_75Y52475LE | "GS2.1.s1766427380$o9$g1$t1766427407$j33$l0$h0" |
| _ga_BN1ZNEYDBH | "GS2.1.s1759955930$o1$g0$t1759955935$j55$l0$h0" |
| _ga_CXZ0PCHPJF | "GS2.1.s1775237475$o1$g1$t1775237478$j57$l0$h0" |
| _ga_DEN29FVFJC | "GS2.1.s1748964979$o1$g1$t1748965045$j58$l0$h0" |
| _ga_DRCWZE6P8E | "GS2.1.s1748964979$o1$g1$t1748965045$j58$l0$h0" |
| _ga_E33HWWC5F7 | "GS1.1.1744211642.1.1.1744211703.0.0.0" |
| _ga_QTT7CQ117R | "GS2.1.s1774473308$o1$g1$t1774473322$j46$l0$h0" |
| _ga_T6WH60J11X | "GS2.1.s1748964915$o1$g1$t1748964945$j30$l0$h0" |
| _ga_TRJFHZDMNY | "GS2.1.s1748964967$o1$g0$t1748964969$j58$l0$h0" |
| _ga_W57RL92RZB | "GS2.1.s1771274671$o1$g1$t1771274780$j60$l0$h0" |
| _ga_WRV8W540H8 | "GS2.1.s1748964979$o1$g1$t1748965045$j58$l0$h0" |
| _scid | "1nqCZbK85xRqZlfx-ZFpgNOPTuT1We4q" |
| _scid_r | "4fqCZbK85xRqZlfx-ZFpgNOPTuT1We4qtIl2wQ" |
| _sctr | "1|1748926800000" |
| _tt_enable_cookie | "1" |
| _ttp | "01JWV6ZDCA88FHQ94P97D00JQT_.tt.1" |
| ttcsid | "1748964980121::KUA4oxjhdTCnjmpEY4Lj.1.1748965037320" |
| ttcsid_CRTF33BC77UF26CU3IO0 | "1748964980123::j9XRdNsfyPL_Bv-8z1ep.1.1748965037565" |
| ttcsid_CV0BDQJC77UD96SGIH80 | "1748964980118::EqD6wF3VyNwDd7o6ekgU.1.1748965037564" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
0
Usages
Stateless check enabled
Session not used.
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| ADMIN_USERS | "ldsnerd,chrise,jbouck,kummerow,ryltar" |
| APP_ADMIN_GROUPS | "web-al-it-team" |
| APP_CAS_SERVER | "login.ku.edu" |
| APP_ENV | "dev" |
| APP_LOGIN_CAS | "app_cas" |
| APP_LOGIN_ENTRYPOINT | "app_cas" |
| APP_LOGIN_FORM | "" |
| APP_SECRET | "0234jf823nlc823l4k23j4bklsdjfy23hlkjshdfh9" |
| CORS_ALLOW_ORIGIN | "^https?://(localhost|127\.0\.0\.1)(:[0-9]+)?$" |
| DATABASE_URL | "mysql://smaapi_cat:V52^FKjT3(~4@itprdcpansecdb01.cc.ku.edu:3306/smaapi_db?serverVersion=5.7" |
| MAILER_DSN | "smtp://mail:25" |
| MP_DB_PASS | "!N3v3rL3arn3dT0R3ad" |
| MP_DB_PORT | "1433" |
| MP_DB_SCHEMA | "mp_lawrence_spencer_50" |
| MP_DB_URL | "itprdsqldb02.home.ku.edu" |
| MP_DB_USER | "sa_sql_mplus_ro" |
| ROLES | "ROLE_USER,ROLE_ADMIN" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/home/smaapi/public_html" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/smaapi/public_html" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HOME | "/home/smaapi" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "image/avif,image/webp,image/apng,image/svg+xml,image/*,*/*;q=0.8" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "Identity" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "en-US,en;q=0.9" |
| HTTP_COOKIE | "_ga_E33HWWC5F7=GS1.1.1744211642.1.1.1744211703.0.0.0; _ga_T6WH60J11X=GS2.1.s1748964915$o1$g1$t1748964945$j30$l0$h0; _ga_TRJFHZDMNY=GS2.1.s1748964967$o1$g0$t1748964969$j58$l0$h0; _scid=1nqCZbK85xRqZlfx-ZFpgNOPTuT1We4q; _tt_enable_cookie=1; _ttp=01JWV6ZDCA88FHQ94P97D00JQT_.tt.1; _sctr=1%7C1748926800000; _scid_r=4fqCZbK85xRqZlfx-ZFpgNOPTuT1We4qtIl2wQ; ttcsid=1748964980121::KUA4oxjhdTCnjmpEY4Lj.1.1748965037320; ttcsid_CV0BDQJC77UD96SGIH80=1748964980118::EqD6wF3VyNwDd7o6ekgU.1.1748965037564; ttcsid_CRTF33BC77UF26CU3IO0=1748964980123::j9XRdNsfyPL_Bv-8z1ep.1.1748965037565; _ga_DRCWZE6P8E=GS2.1.s1748964979$o1$g1$t1748965045$j58$l0$h0; _ga_DEN29FVFJC=GS2.1.s1748964979$o1$g1$t1748965045$j58$l0$h0; _ga_WRV8W540H8=GS2.1.s1748964979$o1$g1$t1748965045$j58$l0$h0; _ga_BN1ZNEYDBH=GS2.1.s1759955930$o1$g0$t1759955935$j55$l0$h0; _ga_75Y52475LE=GS2.1.s1766427380$o9$g1$t1766427407$j33$l0$h0; _ga_0X0JW8DT0Z=GS2.1.s1771274660$o1$g0$t1771274670$j50$l0$h0; _ga=GA1.1.1087898843.1602190716; PS_DEVICEFEATURES=width:1536 height:864 pixelratio:1.25 touch:0 geolocation:1 websockets:1 webworkers:1 datepicker:1 dtpicker:1 timepicker:1 dnd:1 sessionstorage:1 localstorage:1 history:1 canvas:1 svg:1 postmessage:1 hc:0 maf:0; _ga_W57RL92RZB=GS2.1.s1771274671$o1$g1$t1771274780$j60$l0$h0; _ga_QTT7CQ117R=GS2.1.s1774473308$o1$g1$t1774473322$j46$l0$h0; _ga_CXZ0PCHPJF=GS2.1.s1775237475$o1$g1$t1775237478$j57$l0$h0" |
| HTTP_HOST | "smaapi.app.ku.edu" |
| HTTP_PRIORITY | "i" |
| HTTP_REFERER | "https://spencerartapps.ku.edu/" |
| HTTP_SEC_CH_UA | ""Chromium";v="146", "Not-A.Brand";v="24", "Microsoft Edge";v="146"" |
| HTTP_SEC_CH_UA_MOBILE | "?0" |
| HTTP_SEC_CH_UA_PLATFORM | ""Windows"" |
| HTTP_SEC_FETCH_DEST | "image" |
| HTTP_SEC_FETCH_MODE | "no-cors" |
| HTTP_SEC_FETCH_SITE | "same-site" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/146.0.0.0 Safari/537.36 Edg/146.0.0.0" |
| PATH | "/usr/local/jdk/bin:/usr/kerberos/sbin:/usr/kerberos/bin:/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/usr/X11R6/bin:/usr/local/bin:/usr/X11R6/bin:/root/bin:/opt/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_SSL_TLS_SNI | "smaapi.app.ku.edu" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_UNIQUE_ID | "ac_5ZoIdI3KhVzn6kzxLegAAAEg" |
| REDIRECT_URL | "/api/media/92921" |
| REMOTE_ADDR | "10.107.157.57" |
| REMOTE_PORT | "49935" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1775237479 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1775237479.3657 |
| REQUEST_URI | "/api/media/92921" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/smaapi/public_html/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "129.237.33.4" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@smaapi.app.ku.edu" |
| SERVER_NAME | "smaapi.app.ku.edu" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache" |
| SSL_TLS_SNI | "smaapi.app.ku.edu" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,MAILER_DSN,DATABASE_URL,MP_DB_URL,MP_DB_PORT,MP_DB_USER,MP_DB_PASS,MP_DB_SCHEMA,APP_ADMIN_GROUPS,APP_CAS_SERVER,APP_LOGIN_CAS,APP_LOGIN_FORM,APP_LOGIN_ENTRYPOINT,CORS_ALLOW_ORIGIN,ADMIN_USERS,ROLES" |
| UNIQUE_ID | "ac_5ZoIdI3KhVzn6kzxLegAAAEg" |
| USER | "smaapi" |
| argc | 0 |
| argv | [] |
| proxy-nokeepalive | "1" |